iForum 2012: Інтернет-проекти відмовляються від користувальницької монетизації


Головні спікери Українського форуму інтернет-діячів iForum 2012 назвали тенденції, які в найближчому майбутньому захлиснуть веб. Серед них - революція у сфері прямих дрібних платежів, укрупнення бізнесу та його вихід за межі онлайн.
Продаж Instagram підбадьорить ринок
Українські IT-компанії, як і бізнес в усьому світі, змішають акцент з користувальницької монетизації проекту у бік пошуку заможних інвесторів. Прикладом цьому може слугувати придбання сервісу Instagram, яку зробив Facebook. Проект не передбачає монетизацію взагалі, тим не менш він заробив гарні гроші, дивується гендиректор "Яндекс.Україна" Сергій Петренко.
"Ми зараз бачимо одну чудову тенденцію - це мобільний" неінтернет ". Компанія виклала умовний мільярд доларів за додаток, у якого немає сайту. Сервіс, який недоступний за межами мобільних телефонів", - сказав Петренко.
Гіпотезу підтверджує директор РА "Маніяк", російський рекламіст Кирило Готовцев, який вважає, що ринок починає розуміти одну просту річ: заробляти можна, не пораючись з "моні-флоу", "крауд-фандінгом" і монетизацією як такої. "Продаж Instagram тільки що цю історію однозначно підхльосне і підхльосне дуже сильно", - говорить Готовцев.
Революцію в сфері мікроплатежів відчув і керівник холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанський.Правда, на його думку, це явище не зникне як таке. Підуть у минуле гаманці зі складною системою авторизації, а їм на зміну прийдуть дуже прості засоби мікроплатежів.
Онлайн-проекти переростають Інтернет
Друга тенденція, яку відзначили спікери, - багато проектів стали переростати інтернет, прагнучи показати себе не тільки в рамках мережі, але і в соціумі. Бізнеси вже вибрали ту кількість ситуативних користувачів, які раніше можна було легко залучити завдяки контекстній рекламі та соціальних мереж. "Тенденція - це те, що інтернет іноді виходить в оффлайн", - вважає творець "Української банерної мережі" Олексій Мась.
З іншого боку, як розповіли рекламісти, є і рух у зворотний бік. Ті бізнеси, які раніше не були в інтернеті, туди масово кинулися. "В Україні з'явився цілий сегмент рекламодавців, середній і малий бізнес, для яких інтернет став джерелом клієнтів номер один. Зараз по такомуж шляху повільно йдуть великі компанії. Проте за рахунок того кількості невеликих і середніх компаній ми вже маємо локомотив, який тягне інші бізнеси в онлайн ", - вважає директор рекламного агентства" IMA UaMaster "Євген Шевченко.
Такі тенденції і великі доходи інтернет-компаній плавно і повільно розігрівають "бульбашка", побоюється Готовцев.За його словами, ознаки міхура - зростання активів компаній, ніяк не пов'язаний з реальною вартістю їх послуг. "Як аналогію можна дивитися економіки ігрових проектів, коли люди викладають дуже суттєві гроші за картиночку і можливість. Меча, за який люди готові заплатити гроші, його взагалі ніде немає, а є певна кількість байтів", - говорить Готовцев.
Ця криза може дуже швидко поховати ще більше проектів, ніж поховала бульбашка доткомів у 2000-х, втім, нова бульбашка може проіснувати так само довго, як і перегрітий ринок нерухомості, ціни на якому не падали більше 20 років.

Share on Google Plus

About А.А.

This is a short description in the author block about the author. You edit it by entering text in the "Biographical Info" field in the user admin panel.
    Blogger Comment

0 коммент.:

Отправить комментарий

Напишите свой отзыв